FAQ - ogólne

FAQ - Ogólne

 

1. CZY POTRZEBUJĘ DOŚWIADCZENIA ŻEGLARSKIEGO?

Absolutnie nie - na każdym jachcie będzie nasz doświadczony skipper, który w 10 minut opowie o wszystkim i pokaże jak można bawić się na jachcie czy katamaranie :)

 

2. NIE PŁYWAŁEM JESZCZE NA ROWERZE WODNYM, CZY REJS MORSKI JEST DLA MNIE?


Jachty morskie znacznie różnią się od żaglówek znanych z naszych polskich jezior. To duże luksusowe jednostki na których podróżowanie bardziej można porównać do pływania apartamentem.

 

Nie bój się żagli, kultywujemy Nowe Żeglarstwo, które z pewnością pokochasz już po pierwszym dniu.

Jeśli zechcesz, nauczymy Cię sterować jachtem w kilka minut (sternik będzie leżał obok i po kryjomu dbał żeby nic się nie stało;)

 

3. NIE UMIEM PŁYWAĆ W WODZIE, CZY TO PROBLEM?

Nie - po to mamy jachty :) Często cumujemy przy płytkich plażach, a na głębszych kąpieliskach nawet osoby dobrze pływające lubią zabrać wygodną kamizelkę asekuracyjną i dryfować w ciepłej wodzie :)

Jachty które wybieramy są nieprzewracalne i niezatapialne, są też skonstruowane tak że trzeba się mocno postarać by z nich wypaść.

Wielu z naszych sterników to też doświadczeni ratownicy i instruktorzy - chętnie udzielą kilku rad jak czuć się w wodzie swobodniej.

 

4. CO MUSZĘ ZABRAĆ NA REJS?

Niespodzianka: Przed każdym wyjazdem wysyłamy kompletną listę która uprości Twoje pakowanie do kilkunastu minut :) - nie ma w niej również niczego niezbędnego ponadstandardowego przy normalnych wyjazdach.

 

5. KTO STERUJE JACHTEM?

Na każdym jachcie jest nasz profesjonalny skipper, który bierze odpowiedzialność za jacht i bezpieczeństwo załogi. Co ważne dla Nowego Żeglarstwa chętnie oddaje stery i daje zainteresowanym bawić się jachtem - po kryjomu dbając by nic się nie stało. Morskim zwyczajem sternik dba o załogę za załoga o niego by nie umarł z głodu i wycieńczenia - nie bierze udziału w składkach jachtowych.

 

6. CZYM JEST SKŁADKA JACHTOWA?

Wygodne rozwiązanie na wspólne zakupy śniadaniowe, obiadowe, napoje itd., zazwyczaj wychodzi +-60 EUR/osoba/tydzień

 

7. ILE CZASU SPĘDZAMY NA JACHCIE ILE W PORCIE?

Wszędzie spędzamy tyle czasu, ile tylko zapragniecie - to Wasze wakacje, właśnie po to mamy jacht! Zwykle jest to 3-7 godzin żeglugi-  biesiadowania, opalania się dziennie.

 

8. JAK SIĘ ŻYJE NA JACHCIE?

Większość czasu spędza się na pokładzie, czy to biesiadując, słuchając muzyki, rozmawiając z wesołą załogą przy sterze osłoniętym przed słońcem, czy to opalając się i delektując szumem fal w przedniej przestronnej części jachtu.

Podziwiając morski krajobraz, zatoczki, formacje skalne czy inne jachty - w przeciwieństwie do wielu firm żeglarskich - staramy się pływać możliwie jak najbliżej brzegu by wszystko dokładnie widzieć nawet bez lornetki. 

We wnętrzu jachtu mamy przestronny salon z aneksem kuchennym, piekarnikiem, lodówkami z zamrażarką, pełnym wyposażeniem dla całej załogi. W każdej chwili można przygotować sobie dowolny posiłek.

Doradzamy idealne zakupy i raczej nie zdarza się by czegoś brakowało.

To też wygodne miejsce by usiąść na kanapie, otworzyć laptopa, skorzystać z jachtowego WiFi i chwilę popracować.

Jacht wyposażony jest też w 2-5 w pełni funkcjonalnych łazienek z toaletami, prysznicami i ciepłą wodą - wodę dotankowujemy w każdym porcie.

Pod pokładem znajdują się też kajuty z dwuosobowymi łóżkami (są też opcje piętrowe), miejsce do którego zawsze możesz zejść i odpocząć, zarówno w nocy jak i za dnia by obudzić się wypoczętym w nowym pięknym miejscu.

Podróżując w 8-12 osób nie ma też dużo sprzątania, wystarczy rozsądne 15 minut dziennie.

W zakładce "JACHTY" możecie się zapoznać ze szczegółowymi zdjęciami jachtów - które znacznie przybliżają nasze warunki mieszkalne.

 

9. JAK GOTUJE SIĘ NA JACHCIE?

Na jachtach mamy w pełni wyposażony aneks kuchenny, zastawę, piekarnik, palniki gazowe, lodówkę, zamrażarkę, często nawet grilla.

Ustalamy również wspólnie całą załogą idealne rozwiązanie: np. podzielenie się na kilka grup które poszczególnego dnia szykują obiadek czy kolację (na śniadaniu często połowa jeszcze śpi ;) )

 

10. CZY NA JACHCIE JEST PRĄD?

Tak. Na każdym jachcie jest kilka gniazdek 12V i 230V. Z 12V możemy korzystać cały czas ładując telefony i tablety. 230V jest podpinany w portach.

Większość z wybieranych przez nas jachtów posiada również inwerter który daje nam prąd 230V przez cały czas.

 

11. CZY ORGANIZUJECIE TRANSPORT DO MIEJSCA ZAOKRĘTOWANIA?

Pomagamy z wyborem i kupnem najlepszych lotów, a przed wyjazdem dostajecie wszystkie informacje potrzebne by wygodnie dotrzeć do portu. W praktyce często skipper leci razem z Wami.

 

 

 

1 
3 
5