Pierwszy raz z SieDzieje

Pierwszy raz z SieDzieje?

Nie ma powodów do obaw. Nowe Żeglarstwo to "Jachting" a nie ciągnięcie lin i słuchanie krzyczącego kapitana.
  

Jachty dają zdecydowanie najwięcej możliwości podczas tygodniowego urlopu: 


+ "Apartament" cały czas jest z nami, przy plaży, niedaleko centrum, obok baru, czy to na nocnej wyprawie.  

+ Atrakcje do zwiedzenia? Przybliżają się do nas same - i to każdego dnia nowe! 

+ "Basen"? Najlepszy - zawsze na wyciągnięcie ręki. Krystaliczna woda za burtą i urozmaicone "słupki" do skoków.  

+ Sypialnia? Zazwyczaj w odległości 5 metrów, z magiczną funkcją budzenia w nowym niesamowitym miejscu.  

+ Upały? Z cieniem żagla, morską bryzą i klimatyzacją w środku nam nie groźne.  

+ Knajpki? Już do nas płynie, tzn. już tam płyniemy :) Jedną z widokiem na morze, zachód słońca, wschód słońca, piękną plażę, błękitne niebo, kolorową zatoczkę, piękną wyspę, wozimy zawsze ze sobą :)

+ Lodówka? Zazwyczaj w odległości 5 metrów - z sokiem ze świeżych pomarańczy - sami zerwaliśmy na wcześniejszej wyspie, z zimnym piwkiem z regionalnego browaru (akurat przepłynęliśmy obok) czy krewetkami od mijającego nas wczoraj rybaka. 

+ Nurkowanie? Tam jest piękna zatoczka! Fajki i maski są w szafie.

+ Żeglowanie? Nic prostszego. To Nowe Żeglarstwo:) U nas sternik wie wszystko - reszta ekipy dowie się jeśli tylko będzie miała na to ochotę. Jeśli nie to przecież ktoś musi opalać się na dziobie jachtu, ktoś musi pić piwko, ktoś musi prowadzić ciekawą dyskusję, a ktoś musi zapatrzeć się w piękny widok - nie ma lekko!! 

+ Skaczące delfiny? Wskoczyć do nich się boimy, ale popatrzeć lubimy :)

+ A co jak zepsuję... kubek, kran, prysznic, stół, ster, silnik, jacht? Przecież ubezpieczyliśmy rejs ;)

+ Skutery? Spadochron? Tam pływają, pomachajcie. Wakeboard?  Chodź poholuję Cię za pontonem motorowym. Flyboard? Nasz spadochron? Skoro ekipa chciała skuter holowany za jachtem wszystko jest możliwe.

Nuda? To chyba jedyna rzecz której nie zmieścilibyśmy na dobrym jachcie ;) 

  

To trzeba przeżyć, bo a nuż kolejny wyczekany urlop spędzi się przy hotelowym basenie i na wycieczkach autokarem. 

 

FAQ - Ogólne

 

1. CZY POTRZEBUJĘ DOŚWIADCZENIA ŻEGLARSKIEGO?

Absolutnie nie - na każdym jachcie będzie nasz doświadczony skipper, który w 10 minut opowie o wszystkim i pokaże jak można bawić się na jachcie czy katamaranie :) 

 

2. NIE PŁYWAŁEM JESZCZE NA ROWERZE WODNYM, CZY REJS MORSKI JEST DLA MNIE?

Jachty morskie znacznie różnią się od żaglówek znanych z naszych polskich jezior. To duże luksusowe jednostki na których podróżowanie bardziej można porównać do pływania apartamentem. 

 

Nie bój się żagli, kultywujemy Nowe Żeglarstwo, które z pewnością pokochasz już po pierwszym dniu. 

Jeśli zechcesz, nauczymy Cię sterować jachtem w kilka minut (sternik będzie leżał obok i po kryjomu dbał żeby nic się nie stało;) ) 

 

3. NIE UMIEM PŁYWAĆ W WODZIE, CZY TO PROBLEM?

Nie - po to mamy jachty :) Często cumujemy przy płytkich plażach, a na głębszych kąpieliskach nawet osoby dobrze pływające lubią zabrać wygodną kamizelkę asekuracyjną i dryfować w ciepłej wodzie :)

Jachty które wybieramy są nieprzewracalne i niezatapialne, są też skonstruowane tak że trzeba się mocno postarać by z nich wypaść. 

Wielu z naszych sterników to też doświadczeni ratownicy i instruktorzy - chętnie udzielą kilku rad jak czuć się w wodzie swobodniej. 

 

4. CO MUSZĘ ZABRAĆ NA REJS?

Niespodzianka: Przed każdym wyjazdem wysyłamy kompletną listę która uprości Twoje pakowanie do kilkunastu minut :) - nie ma w niej również niczego niezbędnego ponadstandardowego przy normalnych wyjazdach. 

 

5. KTO STERUJE JACHTEM?

Na każdym jachcie jest nasz profesjonalny skipper, który bierze odpowiedzialność za jacht i bezpieczeństwo załogi. Co ważne dla Nowego Żeglarstwa chętnie oddaje stery i daje zainteresowanym bawić się jachtem - po kryjomu dbając by nic się nie stało. Morskim zwyczajem sternik dba o załogę za załoga o niego by nie umarł z głodu i wycieńczenia - nie bierze udziału w składkach jachtowych.

 

6. CZYM JEST SKŁADKA JACHTOWA?

Wygodne rozwiązanie na wspólne zakupy śniadaniowe, obiadowe, napoje itd., zazwyczaj wychodzi +-60 EUR/osoba/tydzień

  

7. ILE CZASU SPĘDZAMY NA JACHCIE ILE W PORCIE?

Wszędzie spędzamy tyle czasu, ile tylko zapragniecie - to Wasze wakacje, właśnie po to mamy jacht! Zwykle jest to 3-7 godzin żeglugi-  biesiadowania, opalania się dziennie. 

 

8. JAK SIĘ ŻYJE NA JACHCIE?

Większość czasu spędza się na pokładzie, czy to biesiadując, słuchając muzyki, rozmawiając z wesołą załogą przy sterze osłoniętym przed słońcem, czy to opalając się i delektując szumem fal w przedniej przestronnej części jachtu. 

Podziwiając morski krajobraz, zatoczki, formacje skalne czy inne jachty - w przeciwieństwie do wielu firm żeglarskich - staramy się pływać możliwie jak najbliżej brzegu by wszystko dokładnie widzieć nawet bez lornetki.  

We wnętrzu jachtu mamy przestronny salon z aneksem kuchennym, piekarnikiem, lodówkami z zamrażarką, pełnym wyposażeniem dla całej załogi. W każdej chwili można przygotować sobie dowolny posiłek. 

Doradzamy idealne zakupy i raczej nie zdarza się by czegoś brakowało. 

To też wygodne miejsce by usiąść na kanapie, otworzyć laptopa, skorzystać z jachtowego WiFi i chwilę popracować. 

Jacht wyposażony jest też w 2-5 w pełni funkcjonalnych łazienek z toaletami, prysznicami i ciepłą wodą - wodę dotankowujemy w każdym porcie. 

Pod pokładem znajdują się też kajuty z dwuosobowymi łóżkami (są też opcje piętrowe), miejsce do którego zawsze możesz zejść i odpocząć, zarówno w nocy jak i za dnia by obudzić się wypoczętym w nowym pięknym miejscu. 

Podróżując w 8-12 osób nie ma też dużo sprzątania, wystarczy rozsądne 15 minut dziennie. 

W zakładce "JACHTY" możecie się zapoznać ze szczegółowymi zdjęciami jachtów - które znacznie przybliżają nasze warunki mieszkalne.  

 

9. JAK GOTUJE SIĘ NA JACHCIE?

Na jachtach mamy w pełni wyposażony aneks kuchenny, zastawę, piekarnik, palniki gazowe, lodówkę, zamrażarkę, często nawet grilla.

Ustalamy również wspólnie całą załogą idealne rozwiązanie: np. podzielenie się na kilka grup które poszczególnego dnia szykują obiadek czy kolację (na śniadaniu często połowa jeszcze śpi ;) ) 

 

10. CZY NA JACHCIE JEST PRĄD?

Tak. Na każdym jachcie jest kilka gniazdek 12V i 230V. Z 12V możemy korzystać cały czas ładując telefony i tablety. 230V jest podpinany w portach. 

Większość z wybieranych przez nas jachtów posiada również inwerter który daje nam prąd 230V przez cały czas. 

 

11. CZY ORGANIZUJECIE TRANSPORT DO MIEJSCA ZAOKRĘTOWANIA?

Pomagamy z wyborem i kupnem najlepszych lotów, a przed wyjazdem dostajecie wszystkie informacje potrzebne by wygodnie dotrzeć do portu. W praktyce często skipper leci razem z Wami.

 

12. CZY BĘDZIECIE ROBILI ZDJĘCIA?

Przy dużych rejsach oczywiście że tak, przy prywatnych zależy to od Was. Jeśli ktokolwiek nie chciałby być na zdjęciach promujących Nowe Żeglarstwo prosimy o taką informację przed rejsem.

1 
3 
5